Aplikacja CP 015

Aplikacja CP 015

Wszyscy wiemy jak ważne jest przygotowanie powierzchni przed malowaniem.

Jednym z niezbędnych elementów jakie należy wykonać jest usunięcie zanieczyszczeń. Najlepszym do tego preparatem jest CP 015 firmy Profix.

W tym Lifehacku przedstawimy w jaki sposób prawidłowo aplikować środki oczyszczające, aby uniknąć strat materiału jak i zaoszczędzić czas. Można się spotkać z zła aplikacja tego typu środków za pomocą ściereczek.

Jeśli ściereczka nie zostawia nitek materiału, jest akceptowalna ta metoda. Jednak po przeanalizowaniu tego sposobu aplikacji możemy dojść do wniosku, że nie dość, że tracimy sporą ilość produktu która zostaje wchłonięta przez ścierkę, ale jeszcze potrzebujemy dwóch szmatek, aby prawidłowo oczyścić powierzchnie.

Najbardziej optymalną i stosowaną powszechnie metodą jest aplikacja przez atomizer. Należy dobrać pojemnik tak aby nie wchodził w reakcje z stosowanym produktem. Najlepiej zastosować pojemnik wykonany z PE. Poprawnie należy równomiernie nanieść produkt a następnie wytrzeć powierzchnię suchą szmatką. Dzięki temu oszczędzamy czas i redukujemy ilość użytego produktu.

Na małe naprawy bardzo pomocne są chusteczki nasączone CP 390.