Szlifowanie powierzchni

Szlifowanie powierzchni

W razie malowania powierzchni starszych, w celu nadania przyczepności dla nowego lakieru, należy pamiętać, aby zeszlifować powierzchnie która będzie lakierowana.

Jak to z szlifowaniem należy się do niego przygotować. Wraz z użytkowaniem powierzchni pojawiają się uszkodzenia spowodowane czynnikami fizycznymi czy chemicznymi.

Należy się im przyjrzeć przed renowacja powierzchni. Kiedy nie ma głębszych zarysowań czy uszkodzeń wystarczy nałożenie odpowiedniego podkładu, który ma też zdolności wypełniające.

Ale co należy uczynić, aby podkład trzymał się starej powierzchni? Należy zeszlifować element używając papiery o gradacji najlepiej grubej my zastosowaliśmy większą gradację,

ponieważ powłoka była dobrze utwardzona, P400 zapewni to brak głębokich rys które mogą ujawnić strukturę, która nie można wypełnić co spowoduje powstanie klasycznej wady lakierniczej.

W czasie szlifowania można się posiłkować narzędziami jak szlifierka oscylacyjna która znacznie przyspiesza prace z elementami.

Miejsca trudno dostępne należy oczyścić ręcznie za pomocą papieru o odpowiedniej gradacji.

Po zakończeniu szlifowania należy pozbyć się nadmiaru pyłu za pomocą sprężonego powietrza. Co znacznie ułatwi kolejny niezbędny etap jakim jest odtłuszczenie powierzchni.

Rekomendowanym do tej czynności rozcieńczalnikiem jest CP 015 firmy Multichem.

Jest to jeden z hitów sprzedażowych, co świadczy o skuteczności i przywiązaniu klientów do sprawdzonego produktu w dobrej cenie.

Ma on za zadanie oczyszczenie powierzchni malowanej z wosków i silikonów co zapobiega powstawaniu kraterów i oczek oraz większych wtrąceń i zabrudzeń w nakładanej powierzchni.

Najlepszym do nanoszenia CP015 jest atomizer wykonany z PP co zapobiegnie możliwemu jego uszkodzeniu. Po nałożeniu zmywacza należy przetrzeć element czyściwem, aby usunąć całkowicie zanieczyszczenia z elementu.